Kontakt | Recenze | Velkoobchod

Jmenovitý proud (Imp) fotovoltaického panelu

V kontextu fotovoltaiky a solárních panelů se termín "jmenovitý proud" (často označovaný jako Imp, což je zkratka pro "Current at Maximum Power") vztahuje k proudu, který teče fotovoltaickým článkem či modulem za podmínek, kdy je dosaženo maximálního výstupního výkonu. Jedná se o hodnotu proudového výstupu solárního panelu v bodě maximálního výkonu na jeho I-V křivce (průběh proud - napětí).

 

Několik důležitých informací o jmenovitém proudu (Imp) v oblasti fotovoltaiky:

  1. Impje jedním z klíčových parametrů uvedených ve specifikacích solárního panelu. Spolu s napětím při maximálním výkonu (Vmp) může být použit k výpočtu maximálního výkonu panelu (Wp = Impx Vmp).

  2. Impse mění v závislosti na světelných a teplotních podmínkách. Většina výrobců udává hodnoty Impza standardních testovacích podmínek (STC), což jsou teplota článku 25°C a solární záření 1000 W/m^2.

  3. Při návrhu fotovoltaického systému je důležité zohlednit Imppři dimensionování komponentů, například regulátorů náboje nebo ochranných pojistek.

  4. Jmenovitý proud je důležitý pro určení, jak efektivně a bezpečně může být solární panel začleněn do většího solárního systému. Je nezbytný pro optimalizaci výkonu a životnosti systému.

V praxi je tedy Impjedním z klíčových parametrů, který ovlivňuje výběr, instalaci a provoz solárních panelů a celkového fotovoltaického systému.

 

NejPanely.cz 🇨🇿 - NajPanely.sk 🇸🇰