Kontakt | Recenze | Velkoobchod

HJT panely

Nové solární články HJT jsou kombinací monokrystalického křemíku a amorfní tenké křemíkové vrstvy. Kombinací těchto dvou materiálů vznikla nová technologie, která se původně nazývala HIT a po určitých úpravách HJT.

Solární panely HJT se komerčně nyní prosazují ve velkém pro domácnosti a průmyslové aplikace. Od roku 2023 má tato technologie nejvyšší účinnost u křemíkových solárních článků komerční velikosti. V letech příštích letech se očekává, že články HJT předstihnou v podílu na trhu solární články s hliníkovým zadním povrchem (Al-BSF) a stanou se druhou nejrozšířenější technologií komerčních solárních článků po PERC/TOPCon.

 

132DS
Novinka
2 727,27 Kč bez DPH
3 300 Kč

Sunpro HJT, 470Wp, černý rám, dvojité sklo model: SP-144DSN470 černý rám: 2094 mm x 1038 mm x 30 mm Dostupnost pokud není skladem: 20+ks: do týdne 1-20ks: na dotaz

Kód: SNP470HJTBF
1 položek celkem

Amorfní křemík má velmi vysokou absorpci světla, zatímco monokrystalická forma křemíku se dobře uplatňuje při výrobě elektřiny. Kombinací výhod obou forem křemíku je možné dosáhnout až 24% účinnosti každého článku. V praxi to znamená zvýšení výroby o 15 %.

Prevence negativních jevů LID a PID

U běžných solárních panelů často dochází ke dvěma nepříznivým jevům. Prvním z nich je LID. Působení světla v prvních hodinách po uvedení do provozu způsobuje pokles výkonu takových článků až o 3 %. To je velmi vysoká hodnota.

Druhým, ještě nebezpečnějším jevem je PID. Pokud je mezi monokrystalickými fotovoltaickými panely a uzemněným rámem modulu vysoký rozdíl potenciálů, dochází k degradaci článků.

V případě nových fotovoltaických panelů HJT k oběma těmto jevům nedochází, což umožňuje, aby instalace zůstala plně účinná po celou dobu své životnosti.

Dokonalejší bifaciální fotovoltaické panely

Použití technologie HJT umožňuje také výrobu oboustranných solárních článků, tzv. bifaciálních. Ty přeměňují na elektřinu nejen sluneční světlo dopadající přímo na moduly, ale také světlo odražené od země a dopadající na panely zespodu.

U klasických monokrystalických panelů bylo dosaženo pouze 60-70 % bifaciality. Moderní HJT panely naproti tomu dosahují hodnot až 92,7 %.

 

 

Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží díky vlastní dopravě
Doručení do týdne
Doručení do týdne
na jakékoliv místo
Vlastní sklady
Vlastní sklady
Možnost odběru již od 1 ks v Ostravě
NejPanely.cz 🇨🇿 - NajPanely.sk 🇸🇰